W dniu 4 kwietnia 2019 roku Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych HEKO został wyróżniony na łamach miesięcznika Forbesa "Diamenty Forbesa 2019" w rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość w województwie świętokrzyskim o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN.
HEKO realizuje obowiązki prowadzenia publicznej kampanii edukacyjnej wynikające z ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Powyżej certyfikat potwierdzający realizację obowiązku w roku 2019 za pośrednictwem Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A.
W dniu 09.02.2017r. Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych HEKO został wyróżniony na łamach miesięcznika Forbesa "Diamenty Forbesa 2017" w rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość w województwie świętokrzyskim o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN.
Piękno nowo położonej kostki brukowej daje ogromną satysfakcję wizualną jej właścicielowi, niestety z biegiem czasu owe piękno nowego bruku zaczyna znikać a w to miejsce pojawiają się problemy z jego trwałością i estetyką. Ale czy na pewno tak musi być?
...Wykwity,...
Po ułożeniu kostki brukowej prędzej czy później zaczną się naturalne procesy chemiczne zachodzące zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni naszej kostki. Najpowszechniejszym z nich jest pojawianie się na jej powierzchni białych nalotów, tzw. wykwitów wapniowych.
Są one zjawiskiem charakterystycznym dla większości materiałów porowatych, a w szczególności tych, które pracują w zmiennych warunkach cieplno-wilgotnościowych. Jeżeli materiał porowaty zawiera związki dobrze rozpuszczalne w wodzie, to jest bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli do czynienia z powstawaniem wykwitów. Mechanizm powstawania wykwitów jest ściśle związany z transportem rozpuszczonych w wodzie (cieczy porowej) soli na powierzchnię materiału porowatego, gdzie zachodzi odparowanie wody i ich krystalizacja. Mechanizm taki niestety bardzo często zachodzi w kostce brukowej.